Stránky

pondělí 7. března 2011

Z plsti z RŮŽE KVĚT!


Včera byl u nás dětský karneval a tak mi nezbylo nic jiného, než se konečně pustit do dlouho plánovaných plstěných květů...vyšly nám růžičky :-) Nám, protože některé dělala moje devítiletá dcera.


Inspirace na mě vykoukla z blogu MOMTASTIC , k čemuž naše víla podotkla, že ona si představovala tyhle a bylo to! Spojily jsem obě dohromady!
(mmch tu knížečku s vlčími máky máme doma, takže, kdo chtěl nahlédnout - není problém)

Růžičky jsou jednoduché na výrobu, jsou to takové pětiminutovky :-)
Velikost záměrně neuvádím - záleží na vkusu a záměru každého.

Hotové růžičky můžeme použít k dekoraci větviček, nalepit je na pevnější špejli jako zápich třeba do květináče, nalepit na čelenku, vlasovou sponku, opatřit spínacím nebo brožovým špendlíkem..... V našem případě posloužily jako ozdoba vílího závoje z tylu.

Budeme potřebovat:

- plst neboli filc 
- nůžky - doporučuji ostré
- tavící pistoli (eventuelně lepidlo (např. Herkules), ale práce se tím protáhne)
- korálky, flitry apod. na dozdobení - což není nutné
Začínáme výrobou středové růžičky
- tady jsme postupovaly podle návodu na MOMTASTIC blogu:

(1) Z plsti vystřihneme placičky s nepravidelnými okraji - netřeba předkreslovat, prostě stříháme :-)


(2) Placičku od kraje do středu opět nepravidelně nastřihneme do spirálky - ideální je, když uprostřed zůstane malé kolečko (kvůli lepení), ale nutné to není:


(3) Z háděte smotáme růžičku - v tomto případě střed květiny - začínáme od ostré špičky na vnějším okraji placičky. Motáme tak, aby spodní strana růžičky byla co nejrovnější - jedeme přesně podle okraje:


Tady je smotaná růžička - nalevo ze spodní strany - na konci necháme volně středové kolečko, kterým pak zakryjeme lepidlo. Napravo je růžička pěkně z hora:


(4) Přišel čas chopit se zbraně - lepidlo naneseme na spodní část růžičky a připlácneme kolečkem - tím se lepidlo dostane na celou plochu spodní strany květu, spojí celý zámotek a kolečko zakryje lepidlo:

RŮŽIČKY JSOU HOTOVÉ!


Takového růžičky můžeme už použít k dekoraci nebo je ještě doplnit dalšími okvětními plátky....

(5) Vystřihneme si okvětní plátky - počet závisí na osobním přání - my použily pět. Vystřihneme i kolečko z plsti, které použijeme při lepení lístečků k sobě (opět netřeba předkreslovat):


(6) Plátky poskládáme do květu a pomocí tavné pistole ze spodní strany slepíme:


(7) Přišel čas spojit středovou růžičku s rozvitými okvětními plátky:


RŮŽIČKA JE HOTOVÁ!


(8) Teď ji můžeme ještě dozdobit:Hezky bude vypadat i zelený lísteček nalepený ze spodní strany růžičky.

...a takhle pózuje naše KVĚTINOVÁ VÍLA AMÁLKA :-)


P.S. Návod na závoj neboli baletní sukýnku bude následovat....

6 komentářů:

jitu řekl(a)...

Baletní sukýnku nutně potřebujeme tak se těším!
A růžičky jsou prima nápad!! Díky

Lencula řekl(a)...

Leni ty růžičky jsou úžasné!! Já je našla na youtube, amíci na ně mají takové šablonky. Bylo by super, kdyby se prodávalo nějaké vykrajovátko, cvakačka :-) Mám tři připravené na mimičelenku :-)
Děkuji za další návod!

Michlena řekl(a)...

jú! první komentáře na mém blogu! děkuju, holky! :-)

Leni, už se to u nás prodává, ale hodí se spíš na papír (aspoň jak jsme to s kamarádkou zkoušely - plst to uřízne, ale nifmof), primárně jsou určené na qulling.
Dováží je k nám Davona: http://www.davona.cz/tvoreni/1767-vyrezavaci-sablony/?pg=6 - je to dohromady s vyřezávacími šablonami, ty na plst fungují krásně, ale na obojí je třeba použít vyřezávací strojek.

Anonymní řekl(a)...

Leni, super nápady, krásné fotky. Návody jak mají být. Mám pocit, že tvůj den má o něco více hodin než ten můj. Díky moc. Rézka

Anonymní řekl(a)...

Moc super, děkuji za skvělý nápad. Určitě vyzkouším. Dlouho trvalo, než jsem sehnala plsť, až jsem narazila na bezva stránky, kde se najde spousta věcí k tvoření... www.gromela.cz
Doporučuji. Mějte se fajn.
Jana.

Michlena řekl(a)...

Děkuji za pochvalu! Se sháněním plsti a dalších tvořivých materiálů a pomůcek nemám žádný problém, protože vše nabízím ve svém vlastním obchodě :-) odkaz zde: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=111764 nebo v záložce eshop na horní liště blogu

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...