Stránky

středa 13. dubna 2011

Jednoduchá KUŘÁTKA 3x jinak - variace na PLYŠOVÉ BAMBULKY A CHLUPATÝ DRÁTEK - návodNa tvořivé víkendové návštěvě u kamarádky Moniky jsme s dětmi vyráběly malinká kuřátka z plyšových bambulek (maminky nanášely lepidlo z pistole, zbytek obstaraly děti samy). Tak mě napadlo tuhle myšlenku trochu rozvinout - když je to jaro a klubou se mláďátka :-)

Mimochodem - znáte tu krásnou knížku DANIELY FISCHEROVÉ - DUHOVÉ POHÁDKY - tak ŽLUTÁ - to je přesně tenhle případ! :o))KUŘÁTKO Z PLYŠOVÝCH BAMBULEKPoužila jsem bambulky velikosti 20 a 13mm
Tohle kuřátko je opravdu rychlovka! 
Bambulku lze napíchnout i na špejli, místo travičky kuřátko usadit na  hnízdečko nebo rybníček - čímž vzniká kachňátko :o)) Není od věci udělat jim i očička - třeba barvou na textil, sklo apod. s aplikátorem.KUŘÁTKO Z CHLUPATÝCH DRÁTKŮ


Chlupaté drátky - CHENILLE - jsou u mých dětí oblíbeným tvořivým materiálem - opět je to rychlovka :-) 
Použila jsem drátky o délce 30cm (tj. 1ks) na tělo+hlavu, stejně tak na trávu a malinký kousek na zobáček.
Po smotání do spirálek doporučuji zajistit konec drátku omotáním o sousední kličku - viz. detailní foto pod návodem. Zobáček je taktéž pouze zamotaný do sebe.
Opět lze nalepit na špejlu a vyrobit si tak zápich.


detail zakončení drátku omotáním o 
souseda
KUŘÁTKO KOMBINOVANÉ :-)Kuřátko má tělíčko smotané z chlupatého drátku, hlavičku z bambulky průměru 20mm, sedí na travičce z plsti. Zobáček je opět z kousku drátku.


v hnízdě...

0 komentářů:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...