Stránky

středa 29. června 2011

HÁČKOVANÉ BOLERKO - crocheted boleroTohle je takový vzkaz na Kohoutí vršek, protože mě Jana tak dlouho provokovala, až jsem prohrabala zásoby a minimálně po roce vytasila háček! DÍKY TI!!!

Bolerko (neboli rukávy spojené přes záda) je háčkované podle návodu na mimibazaru - Bolerkovanie od Lenky Revajové. Její návod na mmb bohužel opět není k dispozici. Nicméně, já jsem ho pojala, jako vždy, tak nějak po svém :-)
Háčkovala jsem rukávy v kruhu - abych nemusela dělat dokončovací práce, protože to mě opravdu nebaví! A háčkovala jsem ty rukávy hezky na tělo.

Vzorek je jednoduchý - jedna řada dlouhé sloupky, druhá řada 1DS 1ŘO (jako náhrada 1DS) a tak pořád střídat.
Pokud budete vybírat vzorek je třeba si uvědomit, že jeden rukáv je háčkovaný od  kraje do středu a druhý od středu do kraje - např. když se rozhodnu pro vzorek z vějířků tak jeden rukáv by měl špičku vějířku dole a druhý naopak nahoře (ano, tušíte správně! Ověřila jsem si to osobně!).

detail vzorku

Střih je taktéž jednoduchý - je to obdélník, který z každé strany podélně sešijeme tak, aby vznikly rukávy a uprostřed necháme nesešité, aby vznikla část kryjící záda. V mém pojetí je to roura, kterou uprostřed necháme prasknout ve švu :-)

Příze je 100% bambus s názvem BAMBUS :o) od SDS Sadská, mého oblíbeného českého výrobce.pokud má někdo rád multifunkční věci jako já, může
z letního bolerka udělat zimní šálu :o)protože jsem háčkovala "na tělo", rukávy se postupně rozšiřují 


Pár růží, co jsem potkali cestou z focení....11 komentářů:

Jana řekl(a)...

Příze je 100% bambus s názvem BAMBUS - nečekaná pointa:o)))
Rukávník parádní, jsem ráda, že mám na jeho vzniku tááákový podíl:o) Baletce sluší ukrutně a zdá se mi, že je to Tvůj světlovlasý klon, co? Možná, že se mýlím.o) Háček nezakládat - další rok bez něj, co by sis počala?! Dobrou! J.

Michlena řekl(a)...

Jani :-))
Neboj, háček už je v pohotovosti na další projekt!
Ano,ano, baletka matičku nezapře! :-)))

radule řekl(a)...

Suprové, taky mám na něj spadeno. Jen jsi mne teda nepotěšila, že z mmb zmizel:( No snad to zvládnu i tak. A vlastně, k tobě si teď můžu zajít pro inspiraci. A taky že zajdu.A ráda. Díky za něj. Mějte se krásně!!! Radka

Helena řekl(a)...

Lenko, to je parádní kousek. Hodil by se mi do šatníku! A z bambusu musí být neuvěřitelně příjemný, ať se slečně hezky nosí!
Pěkný večer, zdravím Helena

Michlena řekl(a)...

Děkuji, děkuji! Mám velkou radost, že jsem se zase dostala k háčkování a zároveň, že se Vám to taky líbí :-))
Návod zmizel, a hned tak nebude, takže až se k tomu dostanu, tak popíšu postup aspoň já tady - i když myslím je to celkem jasné, že jo? ;o)
Heli, bambus je opravdu heboučký! Mladá dáma nosí bolerko skoro denně, k velké radosti maminky!

Michlena řekl(a)...

Návod na mimibazaru je opět k dispozici! Opravila jsem tudíž v tomto směru i příspěvek a přidala odkaz :-)

Aliya řekl(a)...

tak super, konečně jsem to dohledala a můžu začít...

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,mohu se zeptat na spotřebu,kolik té bambusové příze jste spotřebovala?Měla bych tu 3klubka 50g/110m a nevím jestli by to stačilo na rukávník pro dcerku 6,5let:o/Vaše příze je kouzelná!a skvěle jste vylepšila původní návod....zahlédla jsem ho kdysi na MMb,nyní už tak asi opět není....Pozdrávek Andrea.

Michlena řekl(a)...

Dobrý den, myslím si, že by to mohlo stačit. Ten náš je velikost +- 152 a spotřebovala jsem necelých 200g.
Děkuji za pochvalu mé inovace :-))
Aha, tak ona už to Lenka zase z mmb stáhla? Tak to zase budu muset opravit! Děkuji za informaci!

Hana Marhoulová řekl(a)...

dobrý den, nevím, zda to tady ještě funguje, ale potřebovala bych poradit s tím návodem... Potřebovala bych vědět, jak přejít z těch rukávů a zase se tam vrátit. Najdu někde prosím návod? děkuji moc

Michlena řekl(a)...

Dobrý den, návod nemám, ale ono je to velmi snadné - možnosti jsou vlastně 2: háčkuje se od jednoho konce rukávu přes záda až na druhý konec rukávu:
1. možnost (pro línější) - háčkujeme rouru, prostě pořád dokola až dosáhneme potřebné délku 1 jednoho rukávu, pak přestaneme řady spojovat a háčkujeme řady jen tam a zpátky (vzniknou záda), potom zase začneme spojovat řady a háčkujeme do kruhu druhou rouru = 2. rukáv.
2. varianta - uháčkujeme obdélník o šířce obvodu paže a délce rukáv+záda+rukáv a sešijeme části, které slouží jako rukávy (záda zůstanou nesešitá).
Je třeba vybrat správně vzor, aby na jednom konci nebyl jiným směrem, než na druhém (vzhůru nohama). Pokud tohle vzor neumožňuje, dá se ještě uháčkovat 2 obdélníky a potom je spojit (sešít) - vznikne šev uprostřed na zádech.

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...