Stránky

úterý 18. října 2011

HÁČKOVANÁ ČEPIČKA - ŠIŠKA na vlnách oceánu :-)


Dneska přicházím opět s jednou chlubivou :-)) Je to další variace na téma "HÁČKOVANÁ KVĚTINA" , tentokrát formou vlnobití, které se ve fantazii může proměnit v šišku, brokolici, kapustu...nebo jarní louku, kterou se prohání větřík....
Pakliže by po ní někdo mocně zatoužil, může jí mít! Je dostupná na FLER. V jednom jediném exempláři!Čepička je doplněna broží. Proč broží? Aby tam nemusela být pořád, aby se čepička mohla proměňovat podle přání nositele - tož viděli jste někdy na šišce rybu? :o) A tu brož pak jde připnout kamkoli jinam - na bundu, kabátek, tašku, batůžek, klobouk, stínidlo lampy...


Čepička je částečně vlněná - složení příze 70% bavlna a 30% vlna je trochu zavádějící - ve skutečnosti je většina vlněná, protože vlna je lehoučká, takže objemově je jí hodně :-) VŠECHNO TO ZELENÉ JE VLNA! Příze je BARVENÁ RUČNĚ POTRAVINÁŘSKÝMI BARVIVY.
2 vrstvy plsti, jednoduché šití a perleťový knoflík ze
 zásob prapředka krejčího, růžová tečka na závěr - efekt zaručen!
Čepice je DVOUVRSTVÁ - stejně jako ona háčkovaná květina - toto zde je rubová (vnitřní) strana, která je z téže, ale nebarvené, příze - ATOL - českého výrobce Ariadne, návin 165m na 50g.


vnitřní strana


Tentokrát jsem zkoušela postup podle Jarky REDNEVAL, jejíž blog určitě mnozí znáte :-) Tj. uháčkovala jsem nejdříve podklad z dlouhých sloupků a pak na něj přiháčkovávala vlny.

první vrstva3 komentářů:

Helena řekl(a)...

Milá Modroočko, moc se povedla! A ta rybka, to je třešnička na dortu!
Příjemný večer, zdravím Helena

Škorica řekl(a)...

Krásna rybičková..veľmi šikovný nápad na dvojvrstvovú - viac drží tvar a je teplejšia. Táto je okúzľujúca :D

Monika řekl(a)...

Leni je nadherna, bude hezky hrat a pekne se nosit! Rybicka je take moc roztomila a je fajn, ze se da odepnou a pouzit treba nekde jinde. Preji krasny den, Monika.

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...