Stránky

neděle 2. října 2011

VINOBRANÍ - dekorace z plsti - NÁVOD - TUTORIAL


V čase burčáku mě napad´ nápad na další podzimní dekoraci - je vytvořena z plstěných výřezů - puntíků a stonku s listy. Proto je to celé velmi rychlé a jednoduché :-)
Dekorace je nalepena na košíček z mořské trávy Ljusnan o průměru a výšce 15cm, koupený v Ikea. Použila jsem kvalitní lepidlo určené na lepení dekorací, které má hustší konzistenci a neroztéká se,  ale myslím, že by to šlo i Herkulesem - jenom by to bylo náročnější na čas a trpělivost. Nebo tavnou pistolí.
BUDEME POTŘEBOVAT:

- lepidlo (štětec)
- věc, kterou chceme dekorovat - na materiálu v zásadě nezáleží

Já jsem ještě listy domalovala fixami a voskovkami na textil. Hodí se také pinzeta - dobře se s ní manipuluje plstěnými puntíky :-)PRACOVNÍ POSTUP:

(1) Budoucí dekor si vyskládáme na nečisto - pomůže nám to udělat si celkovou představu případně něco hned zkorigovat. Výborně se hodí i nepovedené výřezy, kterých kousek chybí.(2) Na jednotlivé části dekoru nanášíme lepidlo a jemným přitlačením nalepujeme na dekorovanou věc. Dáme si pozor na přiměřené množství lepidla - aby neprosakovalo na lícovou stranu plsti - zůstalo by viditelné i po zaschnutí.

(3) Po zaschnutí můžeme celý motiv přestříkat lakem na vlasy nebo lakem ve spreji - plst se zpevní a dekor zůstane déle hezký. 


(4) Listy lze dozdobit fixami nebo voskovkami na textil.víno okupuje naši stodolu :-)

0 komentářů:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...