Stránky

pátek 4. listopadu 2011

CHRYZANTÉMY Z PLSTI – návod – tutorial DIY


Je tu čas chryzantém! Říkáme jim kateřinky, listopadky, podzimky…no není ta naše řeč krásná! Na oknech i v zahradách září poslední květy letošního roku. Vydrží dlouho do zimy, neublíží jim ani mrazíky.


Neodolala jsem a taky si 2 koupila, a tak mě napadlo, že si je uchovám i na temné zimní období :-)A tak je tu další návod na PODZIMNÍ TVOŘENÍ  - pro změnu – z mých oblíbených plstěných výseků :-))BUDEME POTŘEBOVAT:
-         výřezy z plsti – kytičky typu E,F,G,H – mají 6 dlouhých, úzkých okvětních plátků – cca 8ks – 3 velké, 3 menší, 1-2 ještě menší a 1 malinkou
-         lepidlo – stačí i hercules, ale doporučuji něco méně tekutého a rychleji schnoucího
-         nůžky
-         vyšívací bavlnky - na kompletaci kytičky – můžeme použít i lepidlo
-         případně – listy, kousek zelené plsti a špejli na stonekPRACOVNÍ POSTUP:


(1)            Kytičky nastřihneme podle obrázku – milimetřík za střed kytičky. Nejmenší kytičky už nenastřihujeme, vypadá to pak lépe.(2)            Okvětní plátek u nástřihu potřeme lepidlem a kytičku složíme podle návodu: 1-2-3(3)            Vznikne mám 5ticípá kytička prohnutá do kalíšku (trochu jako zvoneček) – tím dostane celá chryzantémka svůj charakteristický vzhled.(4)            Když máme všechny kvítky upravené, poskládáme je do květu.(5)            Květ můžeme buď sešít bavlnkou nebo slepit lepidlem (ve středu květu). Malé kytičky, které jsou úplně nahoře (s vyraženou dírkou) doporučuji pouze nalepit, nenašívat.
(6)            …a máme HOTOVO! Takovouto kytičku můžeme použít k dekoraci – např. na rostlinu s ještě nerozvinutými květy :-D na brož, kabelku nebo ozdobu podzimního okna….


takhle teď chodím já :-)malá radůstka pro zasvěcené...šátkařky

(7)  STONEK – pokud chceme kytičku opatřit stonkem, budeme k tomu potřebovat ještě špejli nebo pevný drátek a listy z plsti. Stonek doporučuji opatřit zeleným povrchem, neb to pak vypadá mnohem lépe


(8) K připevnění květu na stonek budeme potřebovat buď další kytičku nebo kousek zelené plsti.
Plst přilepíme na stonek a nalepíme na ni hotovou kytičku. Vše ještě můžeme zajistit omotáním bavlnkou.(10) Připevníme list – přilepíme ho nebo přivážeme bavlnkou.A nakonec ještě romantický pohled na můj starožitný dopravní prostředek :o)1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Úžasné, nádherné, kouzelné. Co k tomu více napsat... :-) Moc děkuji za návod.

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...