Stránky

sobota 17. prosince 2011

333... HVĚZDIČEK z korálkůNaskytla se mi nečekaná, leč neodolatelná, příležitost zúčastnit se akce pro školní děti ve Fulneku. Cílem bylo přiblížit dětem jak se slavily Vánoce v době, kdy děti ještě nenacházely pro stromečkem hromadu plastových hraček :-) 


Celý projekt je dílem Muzea Novojičínska. Ve Fulneku ho zorganizovali v bývalém kapucínském klášteře a kostele sv. Josefa, který má muzeum ve své správě. 


Z kostela je teď kulturní centrum Fulneku, které má velmi silnou duchovní energii! Klášter prochází postupnou rekonstrukcí - znovuzrozením - většina prostor je stále veřejnosti nepřístupná, protože je životu nebezpečná... 
Kostel sv. Josefa už opravený je - ve své jednoduchostí je nádherný! Vřele doporučuji k návštěvě - hlavně koncerty stojí za to! Krásné je i okolí kláštera a výhled na protější stráň s obrovským fulneckým zámkem si rozhodně nemůžete nechat ujít!


Kromě muzea projekt spolurealizovalo OBČANSKÉ SDRUŽENÍ COMENIUS FULNEK, které svou činností  křísí klášter znovu k životu.


Projekt probíhal 3 dny a práh kostela překročilo více než 300 dětí od 1. do 9. třídy. 


Měly možnost zabalit si oříšek (nebo kostku cukru) do slavnostního papíru a ozdobit s ním stromeček, jako se to dělávalo kdysi. Ozdobit si třpytkami skleněnou baňku, nazdobit perníček. Také každé z nich vystřihlo jednu figurku do papírového betlému v kostele.


Děti také vyráběly HVĚZDIČKY ZE SKLENĚNÝCH KORÁLKŮ - naučit je, jak na to, byl můj úkol!
Vzhledem k časovému prostoru jsem volila nejjednodušší variantu bez vypracování ostré špičky - s ohledem na velikost korálků jsou některé hvězdičky spíš kytičky, ale na kráse jim to neubírá!


Barevnost a velikost korálků si děti volily samy - každá hvězdička je originál! Hvězdičky teď zdobí vánoční stromky v kostele. 

STRUČNÝ NÁVOD:
Na šesticípou hvězdu potřebujeme 12 (střed) + 6 (špičky) skleněných korálků, 12 rokajlových tyček a cca 1m drátku 0,3mm tloušťky.OMLUVTE PROSÍM KVALITU FOTEK - na focení nebyly vhodné podmínky, takže uměleckou hodnotu mají nízkou, ale dokumentační vysokou :-)


0 komentářů:

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...