Stránky

sobota 10. prosince 2011

Jak se rodí JeštěT...


JeštěT je taková normální čepička, která se hezky háčkovala, hezky přibývala a pak, těsně před vrcholem, přišel zlom!
Čepička byla překvapení a dárek pro syna mé drahé přítelkyně architektky - to povolání je v tomto příběhu zásadní, protože tím to celé vzniklo! Mmch - dělá úžasné koleje pro dřevěné vláčky - přesvědčte se sami! Čepičku jsem nestihla dokončit včas, takže jsem ji dovezla bez špičky s tím, že ji musím promyslet a dodělat. 
Moje původní idea byla "hradby-město-věž" , když tu najednou slyším "...kdyby to byl takový jako Ještěd!" a říkám si: "Ještěd! To je bude pohoda!"
Nebudete mi věřit - ale na 7x (nejmíň!)- slovy SEDMKRÁT! Pořád jsem nebyla dost spokojená, ale nakonec (jak vidíte na začátku) se to docela povedlo!

Nemám nafocené všechny fáze, ale ty zásadní ano:

ŠPIČKA č. 1 - byla dobrá, ale moc rychle se v jednom místě zúžila:


ŠPIČKA č. 2 - 3: krásný tvar, ale ten konec fakt nesplňuje moje estetické požadavky....a ještě to není úplně ještědovité!ŠPIČKA č. 4 - 6: dostala jsem výborný tip používat místo krátkých sloupků pouze pevná oka! ...jenže mi docela dost času zabralo se s tím naučit žít :-))

jeden z mnoha nočních pokusů

ŠPIČKA č. 7: ...ale nakonec jsem se to naučila! Správný tvar i správný vzhled!ani rubová strana nevypadá zle!

JeštěT je jediný a neopakovatelný, ale pokud by někdo chtěl podobnou čepici v původním konceptu "HRADBY-MĚSTO-VĚŽ" může ji mít!...a takhle to vypadá, když modelka dostane pokyn "A teď se chvilku nehýbej!"
3 komentářů:

Jana řekl(a)...

Ta je luxusní, i to barevné provedení buší na srdeční... + teda má velká slabost pro dětské špičaté čepky, neználek, skřítek, ještěT, to je vlastně fuk, hlavně když je bejby na přijmu (aspoň teda teoreticky, anténkově...). Výborná! Borec seš:o) J.

Eva řekl(a)...

Architektka tady veřejně moc děkuje, čepička je skvělá anténková, muž při ní cituje Krhúty kudy chodíme: "Ještě jdu, z Ještědu" a obdarovanec ji má taktéž rád, pokud chce někam jít ven, už nenosí na vědomí botu ani šátek, ale tuto čepku. Tak se ta vědecká práce, Leno, vyplatila. Moc dík!

Michlena řekl(a)...

Jani, od tebe mě pochvala hřeje dvakráte více! :-)...když je bejby na příjmu :-DDD
Že se má vědecká práce vyplatila - juchuchúúúúúúúú - to ta čepka hřeje i mě! Oblíbenost u obdarovance je mi odměnou nejvyšší!

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...