Stránky

středa 7. prosince 2011

KOULE Z ORGANZY - (nejen) vánoční ozdoba


Zase jednou jsem se vrátila k práci s organzou - je to vděčný materiál - tvoří se s ní vcelku rychle, je efektní, má nízkou pořizovací cenu a je dobře dostupná v každém květinářství.. 
Toto je variace na základní postup, který najdete u mého návodu na KVĚTY Z ORGANZY 


BUDEME POTŘEBOVAT:
- organzu
- polystyrenovou kuličku/kouli
- nůžky
- svíčku nebo podobný zdroj horkého vzduchu
- špendlíky nebo tavicí pistoli
- skleněné korálky - rokajl
- stužku na zavěšení


PRACOVNÍ POSTUP

(1) Z organzy vystřihneme kolečka - vystřihneme jich opravdu hodně :-)) Velikost a množství přiměřené velikosti polystyrenového podkladu. Dobrá zpráva je, že organzu můžeme stříhat v několika vrstvách! Stačí kolečko předkreslit na jednu vrstvu, poskládat organzu, spíchnout ji uprostřed kolečka špendlíkem a můžeme stříhat i 10 vrstev.

(2) Jednotlivá kolečka nahříváme NAD svíčkou! Při tvorbě květů se opalují okraje organzy, v tomto případě ale nahříváme organzu blíže středu, tak, aby se celá zkroutila. Okraje neopalujeme.požadovaný výsledek :-)


(3) Každý "lístek" poskládáme na trojúhelníček a napíchneme na špendlík - pokud chceme špendlík zvýraznit a použít jako zdobný prvek, použijeme ještě jeden korálek rokajlu.(4) Špendlíky zapichujeme těsně vedle sebe do polystyrenového podkladu, dokud nepokryjeme celou plochu. Místo špendlíků a napichování můžeme použít lepení tavnou pistolí. 
Našpendlenou dekoraci ovšem můžeme snadno rozebrat, když nás přestane bavit :-)


A je hotovo! Ještě pod jeden špendlík vložíme stužku na zavěšení a můžeme zdobit!4 komentářů:

Helena řekl(a)...

Děkuji za perfektní návod, určitě ho využiji!
Pohodový večer, zdravím Helena

Ajka řekl(a)...

je pěkná!

Michlena řekl(a)...

Díky! :-)

Anonymní řekl(a)...

Úplně jste mě okouzlila návodem nešité sukénky. Geniální nápad. Vyrobím malé družičce sukénku, teď jste mě rozhodila svými nápady, původně jsem měla na mysli nednobarevnou, ale ta Vaše "duhová" mně nadchla. Takže výsledek bude asi duhová a do vlasů vánoční ozdobu organzu - trochu ještě zjednoduším bez podkladové koule. Michodem, Michleno, nemáte nápad na horní díl k sukénce? Svatba se bude konat v červnu - teplé počasí. Barbora

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...