Stránky

neděle 18. prosince 2011

SRDÍČKA Z PLSTI (nejen) VÁNOČNÍ OZDOBY - návod - The FELT HEART - DYI


Tenhle návod připravuji od čtvrtka - stopu srdíček jsem sledovala od Nicenky, přes Kohoutí vršek, až k Barevnému světu, a nemohla jsem jim odolat! Postup mi přišel tak jednoduchý a efektní, že jsem ho hned použila při tvoření s dětmi na vánočním setkání v naší škole. 


Včera jsem se rozhodla, že ho přidám na blog dnes. Bohužel jsem netušila, jak moc to bude symbolické! :-(Postup je jednoduchý. My jsme sešívali koněm čili sešívačkou (jako v papírové verzi), ale kdo chce čistotu stylu, nechť použije sešití jehlou a nití!

BUDEME POTŘEBOVAT:
- proužky plsti - délka a šířka dle individuálního vkusu :-)
- stužku
- nůžky
- koně - sešívačku


PRACOVNÍ POSTUP:

(1) Plst položíme na sebe - střed na střed.


(2) Přeložíme napůl - ten proužek, který chceme mít uvnitř srdíčka, je v této fázi z vnější strany! Mezi plst vložíme stužku též přeloženou napůl - viz. foto - popis by byla krapet zbytečný a  zdlouhavý! Sešijeme koněm v místě skladu (cca 1-2cm od okraje).

(3) Proužky převrátíme a poskládáme konce k sobě tak, aby nám vznikly srdíčka podle našich představ. Opět skoníme! Nebo zkoníme?? Já použila vzor "sešít" = "skonit"...

(4) Zastřihneme případně přečnívající konce. 

(5) Hotovo! Pokud chcete srdíčka lépe dotvarovat a zpevnit, doporučuji použít lak na vlasy. Myslela jsem, že dnes dojde na Love Actually, místo toho přišlo Odcházení...Šťastnou cestu, pane prezidente! <3 Ta pátá je dnes pro Vás! 


2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Jednoduche a krasneeee !!!!

Michlena řekl(a)...

Děkuji! Na stromečku vypadaly moc hezky!

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...