Stránky

pátek 8. února 2013

VÝROBA MÝDEL


Máme doma celkem slušnou zásobu mýdlové hmoty, už nějakou dobu nevyužitou, a tak, když jsme museli narychlo vymyslet dárek, došlo na ni! Jednoduché, efektní, každý kousek je originál a samozřejmě plně funkční!
Kromě mýdlové hmoty (dá se koupit průsvitná nebo mléčně zabarvená) budeme potřebovat ještě další doplňky:


Tak třeba: drcené ovesné vločky (na peelingové mýdlo), olivový olej (nebo jiný kosmetický), esenciální olejíčky, pleťová mléka nebo krém (pak je třeba mýdlo rychle spotřebovat), kokosový tuk... V poslední krabičce je namočená pomerančová kůra. Dají se koupit i barvy do mýdla a já používám i potravinářská barviva - jen upozorňuji, že pěna je barevná, ale kůži neobarví, netřeba se bát! Aspoň ne na dlouho :-D


POSTUP VÝROBY:

(1) Mýdlovou hmotu nakrájíme na kousky a vložíme do nádoby ve vodní lázni. Horká voda hmotu rozpustí a můžeme do ní přidat přísady. Nádobí je běžné, vařím v něm jídlo, jen ho musím od mýdla pečlivě umýt.


(2) Připravenou mýdlovou hmotu vlijeme do formiček. Já jsem použila silikonové formičky na muffiny. Dobře se z nich pak ztuhlé mýdlo dobývá ven :-) Používala jsem už i krabičky od sušenek a nebo jsme teplou mýdlovou hmotu tvarovali rukama.            


(3) Celé to necháme znovu ztuhnout (vychladnout). Tenká mydélka tuhnou během několik minut.


(4) Po vychladnutí vyklopíme. 

.

Tady jsou výsledky: oranžové - pomerančové, zelené - bylinkové, béžové - ovesné vločky a kokosovým olejem, temně hnědé - černý čaj aromatizovaný, bílé - mátovo-eukalyptové, hnědorůžové - levandulové:


A ještě mýdla z našeho úplně prvního pokusu před několika lety - vánoční dárky. Balili jsme je do organzových pytlíčků - vypadají moc hezky a dají se pověsit třeba do skříně nebo vložit do šuplíku. Jako formičky posloužily právě krabičky od sušenek.


3 komentářů:

Ajka řekl(a)...

vypadají pěkně mýdélka:-))
Ajka

Eliška řekl(a)...

Super nápad, taky někdy vyzkouším:-) Ty formičky na muffiny by mě nenapadly:-)

Michlena řekl(a)...

Děkuji!
Na formičky se dá použít skoro cokoli :-)

Okomentovat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...